Menü

Drenaj ve Çatı Sistemleri

NANODRAIN 400 - 500 - 600

Yüksek  yoğunluklu polietilenden mamül, uygulanmış su yalıtımını, dolgu sırasında oluşabilecek hasarlardan koruyan, diagonel kabarcıklı koruma levhasıdır.

Kabarcıkları duvara bakacak şekilde yerleştirilen Nanodrain, temel duvarının nemli topraktan güvenli biçimde ayrılmasını sağlar. Dolgu esnasında levha, zırh görevi yaparak mekanik etkenlerden korur. Kabarcıkların zırh görevi  yapması ile yalıtım malzemeleri üzerine gelen yükler kısmen absorbe edilmiş olur. 

Temel altı zemin betonlarında kullanıldığında ise toprakta bulunan nemin ve suyun kılcal olarak yükselmesini  engeller.

Kullanım  Amacı
»  Yapının neme ve basınçlı zemin sularına karşı korunmasında görev alır, çok amaçlı bir malzemedir.
» Toprak altında yapılan su yalıtımlarının korunmasında zırh görevini yerine getirir.
» Yapı çevresinde hava yastığı oluşturur, kabartmalı esnek dokusuyla üzerine gelen tüm darbe etkilerini absorbe eder.
» Zemin sularının drene edilmesini sağlar.
» Yüzeye etkiyen basıncın eşit dağılmasını sağlar.
» Grobeton yerine temizlik katmanı olarak da kullanılabilir.

NANODRAIN FLEECE

Özellikler;

Nanodrain Fleece, imalatı tamamlanan yalıtımı, zemin sularından, hidrostatik basınçtan ve yapı strüktürünü temelden yüzeye çıkmak isteyen gaz basıncından korumak amacıyla m²’de minimum 1800 adet diyagonal kabarcık yapısına sahip Jeokompozit Drenaj Levhasıdır. Nanodrain Fleece, yeraltı yapılarında, her tür istinat duvarında ve yeraltı otoparklarında güvenilir bir düşey drenajdır. Kaynaklanmış filtrasyon jeotekstil tabakası sayesinde, toprak partiküllerini filtreleyerek drenaj hattında sürekli bir su çıkışı olmasını sağlar. Nanodrain Fleece içme suyuna zarar vermez, toprakta çürümez, darbelere dayanıklıdır ve deforme olmaz. Yassı bindirme kenarı sayesinde uygulama kolaylığı sunar.

Malzeme;

Çift katmanlı Nanodrain Fleece, Yüksek Yoğunluklu Polietilen (HDPE) kabarcıklı levha ile kaynaklanmış Polipropilen (PP) filtrasyon jeotekstil tabakadan oluşur.

Uygulama;

Jeotekstil keçeli yüz daima toprağa bakmalıdır. Levhalar, duvar yalıtımından yaklaşık 10 cm daha yukarıda sabitlenir. Levhalar, altta drenaj borusuyla sona erer. Drenaj borusunun üstü sabit filtreleme sağlayan en az 15 cm'lik çakıl malzemesiyle doldurulur. Levhaların tek taraflarında yakl. 10 cm'lik yassı bindirme kenarı vardır. Levhaları birbirine sabitlemek için en az 4 adet  Nanopim butil yapışkanlı askı aparatı kullanılmalıdır.

NANODRAIN 40 TRX

TMD : TMD 1011

Özellikler;

Mekanik hasarlara karşı kaplama üzerinde koruyucu ve ayrıştırıcı katman olarak büyük emniyet sağlar. Yüksek drenaj gücü, pas hasarlarını ve küf oluşumunu önler. Suyun buhar basıncı konstrüksiyonda havalandırılır. Çakıl ve mıcır yatağından daha yüksek su ayrıştırma kapasitesine sahiptir. Yapı, daha az statik yüke maruz kalır. Bütün yük durumlarında esas su yalıtımı için su geçirimsiz bir korumadır. Isı yalıtımının nemlenmesini ve böylelikle ısı yalıtım değerinin düşmesini engeller ve bodrumları sağlıklı ve yaşanacak ortamlar haline getirir. Üretiminde geri dönüşümlü malzeme kullanılmaz. 400 kN basınç dayanımı ve üstün drenaj kapasitesi ile 10m'ye kadar olan derin temellerde ve normalin üstündeki su akımlarında dahi rahatlıkla kullanılabilir. Kesinlikle çürümez.

Malzeme;

HDPE'den mamul polipropilen filtreli, kabarcık yapılı levha. Yeraltı sularına zarar vermeyen, toprak altında bozulmayan çevre dostu malzeme yapısına sahiptir.

Uygulama;

İki katmanlı levha rulodan rahatlıkla ve hızlıca serilebilir. Düşey duvarlarda iki yönde de döşenebilir. Levha, jeotekstil ile örtülü tarafı toprağa bakacak şekilde döşenmelidir. Kendinden yapışkanlı bindirme kenarları ile güvenli bir ek sağlar. Alt katmanın drenaj borusunda bitmesi gerekir.

NANODRAIN 20

Özellikler;

20 mm'lik kabarcık yüksekliği ve yüksek drenaj kapasitesi ile Nanodrain 20'nin güvenilirliği kanıtlanmıştır. Bu özel membranın ‘Nanodrain 20 Perforated' versiyonu yüksek drenaj kapasitesi ile yeşil çatı uygulamaları için ideal çözümdür.

Malzeme;

Özel yüksek yoğunlukta polietilenden üretilen drenaj örtüsüdür.

Uygulama;

Yapı boşluklarının kapatılması ve temel çukurunun emniyeti için yapılan setlerde: Nanodrain 20, dikey ve yatay olarak, püskürtme beton ve/veya yarıklı duvar ile beton-yapı duvarı arasına kayıp bir kabuk olarak tesis edilir. Bu metodda püskürtme beton filtre olarak görev yapar.

Dikey Uygulamalarda: Kayalık temel çukurundan gelen su Nanodrain 20 sızdırma tabakası ile uzaklaştırılır.

Yatay Uygulamalarda: Zemin döşemesi ile yol kaplaması arasına yerleştirilen Nanodrain 20 yer altı suyunun yükselmesi durumunda suyu karşılar ve drenaj borusuna iletir.

Tünel inşaasında: Yüksek drenaj kapasitesi sayesinde tünel projelerinde sudan kaynaklanan bütün problemlerin üstesinden gelir. Dışa, yani mevcut kayalığa veya sabitleyici ve filtreleyici bir püskürtme beton tabakaya yöneltilmiş olan kabarcıklar sayesinde, bu kabarcıkların ara bölümünde geçirgen bir kanal sistemi oluşur. Dağdan gelen su bu kanaldan geçerek kolayca drenaja akar.

Arama yapmak için “enter”a basın.
Kapatmak için “esc”ye basın.

Alternate Text

Ürün Teklif Formu

Değerli Ziyaretçimiz,
Fiyat veya bilgi talep ettiğiniz ürünler ile ilgili teknik özellik, en, boy ve ambalaj bilgilerini, aşağıda yer alan teklif talep formunda eksiksiz bir biçimde belirtiniz.

HATA! GÖNDERİLİYOR.. GÖNDERİLDİ
Teklif Formu
Teknik Dökümanlar
Kataloglar