Menü

Karayolları için Çözümler

Karayollarında asfalt katkıları ve köprülerde yüksek dayanım ve ağır yük taşıma kapasitesine sahip aynı zamanda korozyon önleyici olarak sunduğumuz ürünler Master Builders Solutions uzmanlarının teknik desteğiyle beraber sektöre yenilikçi çözümler sunmaya devam ediyor.

Karayollarında Yaşanan Sıkıntılar Nelerdir?

Taşıt trafiğinin yoğun olduğu ve sık sık kesintiye uğradığı kent içi yollarda kaplama yapımına gereken özenin gösterilmesi gerekmektedir. Tasarımı ve yapımı gereğine uygun bir şekilde gerçekleştirilmeyen asfalt kaplamalarda çok kısa sürede bozulmalar oluşmaktadır. Trafiğin akışını ve yoldan beklenen güvenlik, hız ve konfor gibi servis özelliklerini büyük ölçüde azaltan bu bozulmaların ya tamiri yapılmakta ya da kısa bir servis ömrü sonunda yeni bir takviye tabakasına ihtiyaç duyulmaktadır. Türkiye gibi gelişmekte olan bir ülke açısından oldukça maliyetli olan asfalt kaplamaların ilk yapım safhasına gereken hassasiyetin gösterilmesi gerekmektedir.

Asfalt Betonu Kaplamalarda Meydana Gelen Bozulmalar Nelerdir?

Asfalt kaplamalardaki bozulmaları kalıcı deformasyonlar, çatlaklar ve ayrışma olarak üç ana grupta toplamak mümkündür. Bu bozulmaların genel nedenlerini ise temel, alt temel ve taban zemininin taşıma gücü yetersizliği, trafiğin bozucu etkileri, iklim koşulları ve asfalt betonunun özellikleri olarak sıralayabiliriz.

Asfalt Katkıları

 

Arama yapmak için “enter”a basın.
Kapatmak için “esc”ye basın.

Alternate Text

Ürün Teklif Formu

Değerli Ziyaretçimiz,
Fiyat veya bilgi talep ettiğiniz ürünler ile ilgili teknik özellik, en, boy ve ambalaj bilgilerini, aşağıda yer alan teklif talep formunda eksiksiz bir biçimde belirtiniz.

HATA! GÖNDERİLİYOR.. GÖNDERİLDİ
Teklif Formu
Teknik Dökümanlar
Kataloglar