Menü

Nanosheild Membrane HDPE TILE

Ön tarafı yuvarlak delikli, arka yüzeyi elyaf donatılı,yüksek yoğunluklu polietilenden üretilmiş su yalıtım membranı.

Uygulama Şekli 
Nanoshield® Membrane, ön tarafı yuvarlak delikli, arka yüzeyi elyaf donatılı,yüksek yoğunluklu polietilenden üretilmiş su yalıtım membranıdır. Seramik uygulamaları için dizayn edilmiş olan Nanoshield®su yalıtım membranı, negatif yönden gelen nemde buhar basınç dengeleyici katman,sorunlu zeminlerde ise ayırıcı tabaka olarak işlev görür. Zemin üzerine Mastertile FLX 24 ya da Mastertile 22 seramik yapıştırıcısı (3x3 mm veya 4x4 mm) taraklı mala ile çekilir. Nanoshield® Membrane’in alt kısmındaki polipropilen donatı,homojen ve tüm yüzeyine temas edecek şekilde tamamen yapıştırılmalıdır. Yapıştırıcıdaki örgü, mekanik sabitlemeyi sağlayacaktır. Seramik kaplama, doğrudan Nanoshield® Membrane’in üzerine uygulanır. Nanoshield® Membrane' ın dairesel kabarcıklarındaki seramik yapıştırıcısına montajlanır. Nanoshield® Membrane üzerine sıva veya şap gibi kaplama malzemeleri de uygulanabilir.

Özellikler:
a) Ayırma Nanoshield® Membrane, kaplama ve zemin arasında ayırıcı vazife görür.Böylece seramik kaplama ve zemin arasındaki çeşitli şekil değişikliğine neden olan gerilimler ortadan kalkar. Ayrıca zemindeki kılcal çatlakların seramik kaplamaya taşınması önlenir.
b) Su yalıtımı Nanoshield® Membrane, büyük ölçüde su buharı difüzyonunu engelleyen,su geçirimsiz polietilen bir tabakadır. Yapı elemanları veya duvar birleşimleri bağlantıları doğru uygulandığında, Nanoshield® Membrane ile basınçlı olmayan suya karşı yalıtım sağlanır. Nanoshield® Membrane, zemin konstrüksiyonunu, nüfuz eden rutubet nedeniyle meydana gelebilecek hasarlara veya agresif maddelere karşı korur.
c) Buhar basıncı dengeleme Nanoshield® Membrane’in altındaki birbirine bağlı ızgara kanallar, alt tabakadaki rutubetin buharlaşmasını ve böylece buhar basıncının ortadan kalkmasını sağlar.
d) Ağırlığın homojen dağıtılması Nanoshield® Membrane, seramik kaplama üzerinde pres yapan, seramik yapıştırıcısı ile doldurulmuş yuvarlak, kabarcıklı zemin üzerindeki ağırlığı doğrudan yer altına aktarır. Bu nedenle Nanoshield® Membrane üzerine döşenmiş seramik kaplamalar yüke dayanıklıdır. Yükün ağır olduğu alanlarda, seramiklerin, tamamen yüzeye gömülü olması gerekir. Nanoshield® Membrane temas kaplamasının, toplam alanın ortalama %50’sini kaplamış olması gerekir. Bu durum, büyük yük olan noktalarda gerekli basınç dayanımının azalmasına neden olur. Seramik ebatları min. 5x5 cm büyüklüğünde olmalıdır.

Arama yapmak için “enter”a basın.
Kapatmak için “esc”ye basın.

Alternate Text

Ürün Teklif Formu

Değerli Ziyaretçimiz,
Fiyat veya bilgi talep ettiğiniz ürünler ile ilgili teknik özellik, en, boy ve ambalaj bilgilerini, aşağıda yer alan teklif talep formunda eksiksiz bir biçimde belirtiniz.

HATA! GÖNDERİLİYOR.. GÖNDERİLDİ
Teklif Formu
Teknik Dökümanlar
Kataloglar